Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-11-05 13:44:52 przez system

Mabuchi Motor stworzy w Bochni 400 miejsc pracy?

Taka, niepotwierdzona na razie informacja obiegła nasze miasto. Znamy jedynie oficjalny komunikat Krakowskiego Parku Technologicznego z 4 listopada, który stwierdza, że japoński koncern podjął decyzję o wybudowaniu swojej fabryki (małe silniki elektryczne i części do nich) w jednej z podstref na terenie Małopolski.

To że wybór padł na Bochnię wiemy dzięki dedukcji: przewodniczący rady nadzorczej KPT, radny naszego powiatu, Stanisław Bukowiec zamieścił na swoim facebooku informację o zamiarach Japończyków. Dodał przy tym: "Cieszę się podwójnie: jako przewodniczący Rady Nadzorczej KPT i jako bochnianin".

Któż wie lepie niż przewodniczący Rady Nadzorczej KPT?

Ma to być największa inwestycja w KPT od czasów MAN-a w Niepołomicach. Do 2023 roku ma dzięki nie powstać nowych 400 miejsc pracy. Podobno o wyborze Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej zadecydowała bliskość autostrady.

Jak na razie w BSAG zainwestowało 6 firm: Werner Kenkel, Gór-Stal, Hal-Mont, Gerex, Wielobranżowy Zakład Produkcyjno-Usługowy Krzysztof Tomala z siedzibą w Mikluszowicach, a także krakowska firma Cargo-Stal s.c., która zakupiła działkę zaledwie w październiku tego roku.