Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-03-22 10:17:32 przez Czas2012

Makulatura na misje - apel Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. informuje, że pierwsza w tym roku edycja akcji „Makulatura na misje”, odbędzie się w sobotę 26 marca przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni.

Z najnowszych informacji od S. Kolbeny, koordynatorki budowy Centrum Dziecka, dowiadujemy się, że do przedszkola uczęszcza 116 dzieci. Dzieci podzielone są na dwie sekcje językowe: francuską i angielską. W każdej sekcji są 3 grupy wiekowe: 3, 4 i 5- latki. Brakuje pomieszczeń na klasy lekcyjne, dlatego sale są przedzielone płytą, ale nie są niewykończone. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli udało się wykonać okna do części sal i położyć płytki podłogowe.

W szkole podstawowej uczy się już 215 dzieci, a jeszcze wiele dzieci czeka na przyjęcie. Dzieci ze szkoły podstawowej znajdują się w części budynku przeznaczonego dla przedszkola. Problemy finansowe sprawiają, że prace posuwają się powoli.

Dlatego zapraszamy, wszystkich ludzi dobrej woli i o wrażliwym sercu do przyniesienia zużytego papieru, kartonu.

Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się teraz przy ul. KRZYŻANOWICKIEJ 68 (przedłużenie ul. Wygoda) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii parafialnej przy parafii św. Pawła Ap. lub organizatorom Akcji Makulatura na Misje w dniu zbiórki.

Każdy przekazany przez nas kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt przedszkole i szkołę w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde stolicy Kamerunu.

Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7.00 -16.00.

Pomóżmy dzieciom ulicy.
Maria Ślusarz
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 20022/2022-03-26_kamerun_makulatura_plakat_web.jpg