Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-10-06 21:13:56 przez Czas2012

Makulatura na Misje – zebrano 23 720 kg

Pomoc dla pierwszego budynku centrum dziecka w Kamerunie

W sobotę 3 października 2020r na placu przy kościele św. Pawła Ap. odbyła się druga w tym roku zbiórka makulatury na misje. Sobotnia Akcja jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zostało zapełnionych 9 kontenerów, w których zmieściło się 17 690 kg zużytego papieru.

Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości 6030 kg. Łącznie zebraliśmy 23 720 kg, co dało kwotę 4 744,00 zł. Pięć osób przekazało darowiznę w wysokości 170,00 zł.

Konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, wsparliśmy kwotą 4 914,00 zł.

Tak dobry wynik zbiórki został osiągnięty dzięki zaangażowaniu ogromnej ilości osób o wrażliwym sercu i dobrej woli z Bochni i ziemi bocheńskiej. Bardzo budujące jest to, że wielu rodziców, dziadków przywozi makulaturę ze swoimi dziećmi, bądź wnukami. Jest to wspaniałe wychowanie przez przykład – komentuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Jak zwykle do zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie, Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni, sklep Natalka w Grobli, Szpital Powiatowy w Bochni, Parafia św. Mikołaja w Bochni, PSS SPOŁEM w Bochni, Przychodnia Floris w Bochni, RPK w Bochni, Centrum Aktywności w Borku, Fundacja i LIKE w Bochni, NEODOM w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wykończenie i wyposażenie pomieszczeń pierwszego budynku Centrum Dziecka, a konkretnie na zakup drugiego zbiornika na wodę i na krany do czerpania wody przez okoliczną ludność.

Wszystkim osobom, które tak ofiarnie wsparły Akcję i pracowały przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności. Szczególne podziękowania składamy bocheńskim instytucjom i portalom internetowym, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje”. W imieniu organizatorów i Siostry Kolbeny Frąckiewicz koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta, a teraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie – dodaje Maria Ślusarz

Następna zbiórka makulatury uzależniona jest od koniunktury na tym rynku.
Osoby chętne do przekazywania ofiar na budowę Centrum mogą to zrobić przelewając ofiarowane fundusze na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: - na budowę CENTRUM DZIECKA,
lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:
„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11".