Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-04-17 22:01:48 przez system

Makulatura na misje – zebrano ponad 5 tys.

W sobotę 13 kwietnia 2019 r., przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni, odbyła się zbiórka makulatury, w czasie której zebrano 18 660 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały 2263 kg makulatury bezpośrednio do firmy recyklingowej.

Łącznie zebrano 20 923 kg, co dało kwotę 5 230,75 zł. Ponadto 7 osób przekazało darowiznę w wysokości 843 zł. Konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, powiększyło się więc o kwotę 6 073,75 zł.
W akcję zaangażowanych było wiele osób z Bochni i ziemi bocheńskiej, Krakowa, Brzeska, Wieliczki, Nowego Wiśnicza, Kobyla i innych miejscowości. Do akcji włączyły się również: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, Studio K Spółka z o. o. w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe „Dora” w Bochni, parafia MB. Fatimskiej w Kobylu, Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy, Zakłady Buchmacherskie w Bochni i PKO BP w Bochni.

Naszą akcję wspiera wiele instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają nasze plakaty i informacje o zbiórkach. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają naszą akcję „Makulatura na misje”, w imieniu organizatorów i Siostry Kolbeny Frąckiewicz założycielki Misji w Yaounde i koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta oraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT Oddział przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Kolejna zbiórka makulatury odbędzie się 8 czerwca 2019 r przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni w godz. od 7.00 do 16.00. W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOM - BUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.