Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-10-09 11:48:27 przez system

Makulatura na misje

- Dziękując jeszcze raz wszystkim ludziom dobrej woli zaangażowanym w trzech tegorocznych zbiórkach makulatury, serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym roku zbiórkę, która odbędzie się w sobotę 15 października przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni, w godz. 7.00 do 16.00 - mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Oddział Bochnia przy parafii św. Pawła Apostoła.

Dochód podobnie jak z poprzednich zbiórek zostanie przeznaczony na budowę studni i zbiorników rozprowadzających wodę w bardzo biednej części stolicy Kamerunu Yaonde. Powstaje tam Centrum Dziecka z ochronką dla dzieci, przedszkolem, zespołem szkół, świetlicą z dożywianiem dzieci i ze szpitalem, budowanym przez Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zwanych Pasjonistkami.

- Pragniemy najpierw dać ludziom wodę pitną, co zmniejszy ilość chorób i śmiertelność zwłaszcza dzieci - powiedziała s. Kolbena Frąckiewicz – koordynatorka budowy Centrum Dziecka.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej Ekom-Bud, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej, pierwsza brama po lewej stronie.
Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

- Pamiętając, że1 kg makulatury to 75 l wody dla ludzi, którzy bardzo cierpią z powodu jej braku, postarajmy się przynieść na miejsce zbiórki, wszystko co jest z papieru, a dla nas jest bezużyteczne - kończy Maria Ślusarz.