Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-02-26 09:02:54 przez system

„Malarze” w rękach policji

Policjanci z bocheńskiej komendy policji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 20 lat, którzy na terenie gminy Łapanów zniszczyli m.in. wiaty przystanków autobusowych i elewacje budynków, malując na nich różne teksty i symbole obrażające jeden z klubów piłkarskich oraz jego kibiców.

Według informacji przekazanej przez zgłaszającego, na terenie Łapanowa nieznani sprawcy, poprzez malowanie farbą obraźliwych napisów i symboli, dokonali zniszczenia dwóch wiat przystanku autobusowego, powodując tym samym zniszczenia, opiewające na kwotę 1300 złotych. W tej sprawie zostało złożone stosowne zawiadomienie, a policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców zniszczenia przystanków.

Intensywne działania wykrywacze naprowadziły policjantów na dwie osoby, związane z tym procederem. 23 lutego w związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat, mieszkańców powiatu bocheńskiego.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu udało się ustalić, że zatrzymani wandale mają na koncie jeszcze inne przypadki niszczenia mienia, m.in. zniszczenie kolejnej wiaty przystanku autobusowego oraz elewacji budynku jednego z klubów sportowych jak i prywatnych budynków gospodarczych, a także zniszczenie znaków drogowych i baneru reklamowego.

- Obydwaj młodzi mieszkańcy powiatu bocheńskiego usłyszeli zarzuty niszczenia mienia, za które grozi kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5. O wymiarze kary w najbliższym czasie zadecyduje sąd. W przedmiotowej sprawie nadal trwają czynności i nie wykluczone są dalsze zatrzymania osób z nią związanych - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.