Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-15 17:12:56 przez system

Marzenia do spełnienia – wakacje dla dzieci

O tym, że wszyscy lubią marzyć wiadomo nie od dziś. Marzenia są ważne, bo od nich wszystko się zaczyna, ale jak zabrać się do ich realizacji? Wakacje to dobry czas, aby oddać się marzeniom, ale też idealny, aby nad nimi popracować, dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci.

Akademia Rozwoju Nasza Pozytywka (Bochnia ul. Windakiewicza 32a) chce pomóc dzieciom w realizacji ich marzeń. Jeśli wasze dzieci marzą o tańcu, robotyce lub egzotycznych podróżach, to w te wakacje, po części, będą mogły je zrealizować, biorąc udział w półkoloniach. Jeśli ich marzeniem jest zupełnie coś innego, dowiedzą się jak rozwijać swoje talenty i wiarę we własne siły, aby móc samemu realizować swoje cele.

W Naszej Pozytywce od 29 czerwca przez niemal cały miesiąc będą trwały półkolonie i warsztaty. Trzy rodzaje zajęć kierowane są do trzech grup wiekowych dzieci.

Na najmłodszych (4-6 lat)czekają Taneczne podróże małe i duże (13 – 18 lipca). To niezwykła podróż przez kraje i kontynenty, gdzie tym razem, najważniejsze będą ruch i dźwięk i to one będą charakteryzowały dane miejsce. I tak np., dzieci będą w słonecznym Rio de Janeiro, afrykańskiej dżungli, aż w końcu polskie tańce narodowe i ludowe przywiodą je do domu. Zajęcia będą obejmowały naukę konkretnych układów, figur tanecznych dostosowanych do możliwości dzieci w rytm letniej, wesołej muzyki z różnych krajów. Od 10 do 14 sierpnia dla tej samej grupy wiekowej będą Wakacyjne czary – mary czyli zajęcia muzyczno – plastyczne. To zajęcia , które porwą wszystkie dzieci, gdyż zaspakajają naturalną potrzebę rytmu i ruchu. Umożliwiają wyrażanie swoich emocji poprzez taniec, śpiew, grę na instrumentach. Przez twórczość plastyczną dzieci będą mogły kształtować w sobie poczucie estetyki ,oraz będą miały możliwość wyrażenia swoich emocji i pragnień . Przy okazji zajęć dzieci będą rozwijać umiejętności współpracy w grupie. Zajęcia będą pomocne także przy pokonywaniu nieśmiałości.

Dla dzieci w wieku 6 – 9 lat przygotowane są kolejne dwa turnusy półkolonii. Marzenia do spełnienia (29.06 - 03.07) to nie tylko skupienie się na samych marzeniach, ale przede wszystkim wskazanie drogi ich realizacji oraz rozwijanie własnych zdolności i talentów. Zanim będzie to możliwe należy umieć dostrzec swoje predyspozycje oraz rozwijać pozytywną samoocenę i wiarę we własne możliwości. O tym wszystkim dzieci dowiedzą się podczas specjalnie przygotowanych zabaw i odpowiednio dobranej lektury. Poznają przykłady ludzi, którzy osiągnęli zamierzony cel. Jeśli ktoś zamiast marzyć woli podróżować, to może zacząć już 6 lipca, kiedy rusza drugi turnus półkolonii dla dzieci 6 – 9 lat. Płyniemy na daleki ląd (6 – 10 lipca) to nie tylko poznanie mieszkańców, kultury i zwierząt Ameryki oraz cech charakterystycznych krajobrazu Afryki i Australii oraz żyjących tam zwierząt. To także prowadzenie badań i obserwacji, praca z mapą i globusem. Podczas każdego turnusu dzieci aktywnie wypoczną, będą się świetnie bawić, a przy okazji rozwiną swoje umiejętności i zdobędą praktyczną wiedzę. Każdego dnia będą korzystały z atrakcji jakie niosą zajęcia w plenerze, oraz co dzień zatkną się z wartościową lekturą. Niezależnie od tematu zajęć dla pełnego jego doświadczenia przez dzieci, wykorzystamy muzykę, plastykę, taniec.

Wakacje z robotyką to coś dla dzieci w wieku 7 – 14 lat, które przez trzy tygodnie(29.06 - 18.07) będą mogły poszerzać swoją wiedzę z zakresu – mechaniki, informatyki i fizyki. Te zajęcia to doskonała okazja do rozwinięcia poprzez zabawę, umiejętności informatycznych i technicznych początkujących konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia, które pozwala lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

Działalność Naszej Pozytywki nie ogranicza się jedynie do zajęć wakacyjnych dla dzieci. Systematycznie prowadzone są tutaj zajęcia, muzyczne, plastyczne, językowe i ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży takie jak: „Dlaczego i jak”, a tu Tajemnice Ziemi i Zagadki ludzkiego ciała, czy „Okienko na świat” kierowane do dzieci, przed którymi otwierają się nowe etapy życia, dzięki któremu początki w szkole dla dzieci nie muszą być trudne i stresujące.
Więcej na: www.naszapozytywka.pl