Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-05-08 12:28:21 przez system

Masz pomysł jak wydać podatki wojewódzkie?

Od 29 maja do 19 czerwca wszyscy Małopolanie, którzy ukończyli 16 lat mogą zgłaszać własne pomysły obywatelskie w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Najpóźniej 14 września zostanie ogłoszona pełna lista zweryfikowanych zadań, na które od 25 września do 13 października swoje głosy oddadzą mieszkańcy regionu. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty poznamy natomiast ostatniego dnia listopada.

Budżet obywatelski to proces, w którym mieszkańcy nie tylko decydują o przeznaczeniu części pieniędzy z budżetu miasta, powiatu czy województwa na konkretny cel. Jest to także proces, dzięki któremu mogą przede wszystkim bezpośrednio oddziaływać na miasto czy region realizując potrzeby swoich lokalnych społeczności. Twórcy pomysłu BO wyszli z założenia, że to mieszkańcy najlepiej znają swoje potrzeby, a budżet obywatelski jest narzędziem służącym zaspokajaniu ich potrzeb.

Wszyscy chętni, którzy chcą zdobyć bardziej szczegółowe wiadomości na temat Budżetu Obywatelskiego , mogą to uczynić osobiście w środę 10 maja godz. 14, podczas spotkania informacyjnego w pracownikami Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie będzie miało miejsce w sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni, ul. Kazimierza Wlk. 31.