Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-09-20 01:10:25 przez system

Mechanik po gruntownej modernizacji

Niespełna kilka dni pozostało do uroczystego otwarcia nowej hali sportowej, która powstała przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Windakiewicza w Bochni. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 28 września. Prace budowlane i wykończeniowe trwały 16 miesięcy. Efekt jest już widoczny i nie ma co ukrywać jest imponujący.

Budowa hali sportowej to jedna z największych inwestycji Powiatu Bocheńskiego od kilku lat. Jest to budynek największy jaki do tej pory został wybudowany przez Starostwo Powiatowe. Hala sportowa jaka powstała posiada 2200 m powierzchni użytkowej, a jej kubatura sięga 8 tys. metrów. Umowę rozpoczynającą prace budowlane podpisano 31 maja 2017 roku w Starostwie Powiatowym z bocheńską firmą - Budownictwo i Nieruchomości Broszkiewicz Przemysław.

Powstała duża sala gimnastyczna o długości 44,04 m i szerokości 22,46 m. Posiada kilka boisk.

  • 1 boisko do piłki ręcznej o wymiarze 40 m x 20 m

  • 1 boisko pełnowymiarowe do siatkówki 18 m x 9 m oraz 3 boiska poprzeczne

  • 1 boisko pełnowymiarowe do koszykówki 28 m x 15 m oraz 3 boiska poprzeczne

  • 3 boiska pełnowymiarowe do gimnastyki sportowej 13 m x 13 m

  • 3 boiska pełnowymiarowe do akrobatyki sportowej 12 m x 12 m

  • widownię na 144 osoby

Oprócz sali budynek mieści 2 korty do squasha z przeszkloną ścianą. Na piętrze znajduje się już w pełni wyposażona siłownia oraz lustrzana sala do aerobiku. Oprócz tego powstały nowe szatnie dla uczniów i zawodników oraz toalety i natryski, a także magazyny na sprzęt sportowy. Nowe pomieszczenie znajdą również trenerzy.

Kwota na jaką podpisano kontrakt to 9.278.505 zł.

Ale hala gimnastyczna wraz z zapleczem to nie wszystkie prace jakie miały miejsce w Zespole Szkół nr 1. Popularny „Mechanik” przeszedł także gruntowną modernizację wizualno – dociepleniową. W zeszłym roku placówka została zakwalifikowana do programu termomodernizacji, której celem było obniżenie kosztów ocieplania.

Podczas prac wymieniona została instalacja centralnego ogrzewania, zamontowane zostały zawory termostatyczne, docieplono także stropodachy sali gimnastycznej, budynku głównego oraz warsztatów. W budynku warsztatów wymieniono także stolarkę okienną i drzwiową.

Realizacja tak szerokiego projektu ma na celu przede wszystkim zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz poprawy jakości powietrza w mieście poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych. Zmniejszenie zużycia energii cieplnej budynków spowoduje wymierne korzyści natury ekonomicznej i oszczędnościowej, polegające na obniżeniu kosztów ogrzewania oraz redukcji kosztów utrzymania budynków – wyjaśniają władze Starostwa Powiatowego.