Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-06-05 19:18:23 przez system

Miasteczko Seniora w Bochni

Kłopoty ze zdrowiem, łatwowierność wobec naciągaczy, bezradność wobec smartfonów, laptopów, internetowych kont bankowych i wszystkiego tego co niesie za sobą najnowsza technologia to tylko niektóre z problemów ludzi starszych.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (co za niezręczna nazwa!), Fundacja Ziko dla Zdrowia, Play oraz Miasto Bochnia zapraszają seniorów do Miasteczka Seniorów. Przy okazji przypominają, że słowo senior znaczy – szaczunek.
Wydarzenie będzie miało miejsce na bocheńskim Rynku w dniu 7 czerwca. Tam wszyscy zainteresowani znajdą odpowiedź na nurtujące ich problemy. A przynajmniej na wiele z nich pomiędzy godz. 10.00 a 16.00. Odbędą się też wykłady i warsztaty w Miejskim Domu Kultury.
A oto plan:
godz. 10.30-10.40 – uroczyste rozpoczęcie wydarzenia – przedstawiciele Miasta Bochnia oraz przedstawiciel KIGSgodz.
10.40-11.10 – wykład „ Seniorze, nie daj się oszukać” – prowadzi ekspert Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnejgodz.
11.10-11.25 – wykład „Interakcje lekowe i ich wpływ na funkcjonowanie organizmu” – prowadzi ekspert Fundacji Ziko dla Zdrowiagodz.
11.25-11.40 – wykład „Negatywne skutki samoleczenia” – prowadzi ekspert Fundacji Ziko dla Zdrowiagodz.
11.45-12.05 – „Seniorzy o Seniorach na wesoło” – występ członków Kolpingowskiego Klubu Senioragodz.
12.15-13.15 – warsztat praktyczny „Smartfon dla seniora” – nauka podstawowych funkcji smartfona – prowadzi ekspert Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej w partnerstwie z Play z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego podręcznikagodz.
13.20-13.40 – występ chóru „Złota Jesień”.

Wśród atrakcji znajdą się bezpłatne badania dla seniorów przygotowane przez Fundację Ziko dla Zdrowia, m.in. pomiar ciśnienia oraz spirometria i analiza wieku serca. W programie przewidziane są również porady kosmetyczne oraz farmaceutyczne.

Na Rynku będzie również rozstawiony namiot, w którym Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Bochni będzie wydawać Ogólnopolską Kartę Seniora i promować lokalne projekty, które aktualnie realizowane są z myślą o Seniorach.