Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-09-28 21:57:09 przez system

Miasto i Gmina konkurują

Konkurują do środków z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Obydwa samorządy zgłosiły swoje projekty. Głosowanie trwa od 25 września do 13 października.

Projekt Gminy Bochnia to "Wokół sztuki, rzemiosł i kulinariów różnych".Jak się dowiadujemy ze str. Gminy jej projekt to „cykl zaplanowanych działań, które otwierają nowe możliwości promocyjne, integracyjne, kulturowe i edukacyjne dla naszej gminy i subregionu tarnowskiego. W ramach projektu zostaną zrealizowane warsztaty, konkursy i spotkania rękodzielnicze, kulinarne i artystyczne (w tym taneczno-sceniczne i wokalne), a także występy i koncerty, w trakcie imprez mających miejsce na terenie gminy. Projekt będzie realizowany przy współpracy gmin: Nowy Wiśnicz i Bochnia (powiat bocheński) oraz Borzęcin i Gnojnik (powiat brzeski)”.

Natomiast Miasto zgłosiło "Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu". Będzie on dwudniowym (sobota 26 maja - Brzesko, niedziela 27 maja - Bochnia) forum publicznej prezentacji dorobku i osiągnięć grup artystycznych, folklorystycznych, rzemieślniczych, Kół Gospodyń Wiejskich, gospodarstw Agroturystycznych, browaru Okocim, Kopalni soli Bochnia, restauracji i hoteli z terenu Brzeska i Bochni oraz innych gmin wchodzących w skład powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Wszystko w naszych rękach, weźmy i zagłosujmy! <bo.malopolska.pl>.