Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-01 07:52:14 przez system

Mieszkańcy Os. Niepodległości zablokują drogę?

Podczas marcowej (31 III) sesji Rady Miasta zaprezentowano interpelację Eugeniusza Koniecznego. Radny domaga się zamontowania na ulicy Legionów Polskich progów zwalniających. Jeżeli jego wniosek nie zostanie uwzględniony zapowiada blokadę drogi przez mieszkańców osiedla Niepodległości.

Eugeniusz Konieczny od lat walczy o zainstalowanie progów zwalniających, które mają zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców największego bocheńskiego osiedla. Mimo jego starań nic w tym temacie się nie zmienia. – Powiatowa komisja do spraw znaków od lat nie wyraża zgody na zamontowanie spowalniaczy drogowych. Jest to bardzo dziwne, ponieważ tego typu przeszkody drogowe występują zarówno na drogach gminnych, powiatowych, czy nawet wojewódzkich – czytamy w piśmie radnego, które zostało skierowane do burmistrza Bochni – Stefana Kolawińskiego.

Bocheński radny domaga się podjęcia przez władze miasta rozmów ze Starostwem Powiatowym na temat konieczności zamontowania progów zwalniających. – Interweniuję w tej sprawie ostatni raz. Jeżeli moje postulaty nie zostaną wdrożone w życie będziemy blokować ulicę Legionów Polskich – poinformował w interpelacji Eugeniusz Konieczny.