Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-11-23 11:53:52 przez system

Mikołaj dla Polskiego dziecka na Wileńszczyźnie

To nazwa akcji jaka przed świętami rozpoczął Stanisław Dębosz, znany z długoletniego zaangażowania w pomoc Polakom mieszkającym na Litwie. Stanisław Dębosz wystosował apel by tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzić z Państwa wsparciem, zbiórkę darów która pozwoli zorganizować wyjazd z pomocą charytatywną dla Polaków, którzy pozostali na Kresach, a zwłaszcza Polskich dzieci na Wileńszczyźnie.

Chcielibyśmy zorganizować choćby malutkie paczki "Mikołajowe" dla dzieciaków uczących się w Polskich placówkach szkolnych w miejscowościach: Dukszty, Rzesza, Korwie, Rakańce, Podborze oraz Butrymańce – pisze Stanisław Dębosz. Zależy nam na dostarczeniu wsparcia dla Polskich rodzin znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej, zamieszkałych na Wileńszczyźnie (Postwki, Turgiele, Wilno i okolice tych miejscowości), a także dostarczyć pomoc do Hospicjum w Wilnie.

Zwracamy się z prośbą o przekazanie darów.
Potrzebne są:
a) niepsująca się żywność, np. makarony, ryż, kasza, mąka, cukier, konserwy, kawa, herbata;
b) słodycze,
c) gry i zabawki dla dzieci;
d) materiały dydaktyczne, np. plansze edukacyjne, tablice interaktywne;
e) środki czystości i higieny osobistej;
f) środki medyczne, np. pampersy dla dorosłych, środki opatrunkowe, artykuły higieniczne.

Przyłączmy się do tego szlachetnego czynu, aby nasi Rodacy otrzymali potrzebną im pomoc i mieli świadomość, że o nich pamiętamy. Każdy przedmiot ma znaczenie. Prosimy też o udostępnianie tej informacji do znajomych.

Kontakt: Stanisław Dębosz tel. 665611305 mail: stanislaw.debosz@psgaz.plstanislaw.debosz@psgaz.pl>