Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-12-17 22:29:59 przez system

Mikołaj odwiedził dzieci w bocheńskim szpitalu

Niecodzienną wizytę i dużo radości mieli mali pacjenci z bocheńskiego szpitala. W piątek przebywające w szpitalu dzieci oraz ich rodziców z oddziału pediatrycznego i noworodków odwiedził Święty Mikołaj w otoczeniu śnieżynek i elfów czyli wolontariuszy „Poduszki dla Maluszka”.

Każdy mały pacjent otrzymał maskotkę, mnóstwo słodyczy i aniołka na szczęście. Nie zabrakło również najważniejszego czyli poduszki – przytulanki.

„Poduszka dla maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna zainicjowana przez dwójkę młodych ludzi Rafała i Aleksandrę. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku na terenie Gminy Brzeszcze przy współpracy ze Stowarzyszeniem Transplantacji Serca koło Zabrza. Akcja cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że zdecydowano się na kolejne edycje. W tym roku przypada 7 edycja akcji „Poduszka dla Maluszka” organizowana przez komitet społeczny „Poduszkowiec” i firmę JYSK. Za zebrane środki zorganizowano wizyty mikołajkowe w 5 szpitalach w tym w Bochni, pozostałe środki zostaną przekazane na doposażenie oddziałów dziecięcych w tych szpitalach.