Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-12-06 20:11:00 przez system

Mikołaj w szpitalu

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni „Jachowicz – tradycja – kultura” namowiło dzi św. Mikołaja aby odwiedził szpitalny oddział dziecięcy. Mikołajowi towarzyszył starosta Adam Korta, który dorzucił do mikołajowego worka coś od siebie dla chorych dzieci.

  • To dar serca wielu instytucji, ale też osób prywatnych, które włączyły się do naszej akcji – podkreśla Beata Drużkowska ze stowarzyszenia, koordynatorka zbiórki darów dla dzieci z bocheńskiego szpitala. Zbiórka trwała od października. Jej efekt zaskoczył samych organizatorów.

W rolę Mikołaja, który zawitał do szpitala wcielił się ks. Marek. Każde z dzieci hospitalizowanych na oddziale otrzymało wspaniały prezent.
W zorganizowanie zbiórki dla małych pacjentów włączyli się: uczniowie z rodzicami, dyrekcja i nauczyciele SP nr 1 w Bochni, Luiza Sawicka-Hofstede i Mirosław Cibor z Fundacji Auxilium, Bogdan i Włodzimierz Chwastek z firmy Cold, Hurtownia Miś z Bochni, Katarzyna Knap z siłowni Ladies Team, Wiesław i Agnieszka Żukowska, Barbara i Sławomir Wzorek, Burmistrz Stefan Kolawiński, wydział promocji UM w Bochni, Iwona i Mariusz Palej, Urząd Gminy Rzezawa, Marzena i Stanisław Szydłowscy.