Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-11-07 20:01:19 przez system

Młodzi następcy Kasparowa

Dziecięcy szachiści z Rzezawy i Iwkowej pojadą na zawody wojewódzkie do Krakowa

Pod patronatem starosty bocheńskiego w Bochni odbył się turniej Amatorskiej Ligi Dziecięcej, w którym brało udział 15 drużyn z powiatu bocheńskiego i brzeskiego.Łącznie turniej zgromadził 60 zawodników, którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim.

Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszą drużyną okazał się zespół Szkoły Podstawowej w Rzezawie, który uzyskał 12 punktów, tyle samo co Szkoła Podstawowa w Iwkowej. Jednak suma punktów meczowych zdecydowała, że ekipa z powiatu brzeskiego uplasowała się na drugim stopniu podium. Obie drużyny wywalczyły awans do wojewódzkiego finału, który odbędzie się 20 listopada w Krakowie w Muzeum Armii Krajowej.

Do rąk obu zespołów trafiły puchary odpowiednio dla najlepszych zespołów z powiatu. 3 miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z Poręby Spytkowskiej. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze. Do ostatniej rundy nie było wiadomo kto wygra. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a także sprzęt szachowy dla swoich placówek. Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

Szczególne podziękowania należy złożyć na ręce obu Starostw Powiatowych. Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Bochni za ufundowanie pucharu i przekazanie gadżetów dla uczestników. Dziękuję Starostwu Powiatu Brzeskiego za ufudnowanie pucharu, medali oraz dyplomów a także za przekazanie gadżetów na nagrody. Słowa podziękowania należą się również Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 za udostępnienie sali i sprzętu do rozegrania zawodów – podsumowuje Lider Małopolskiego Związku Szachowego Piotr Widła.

Wyniki:

1 SP w Rzezawie I AWANS
2 SP w Iwkowej AWANS
3 PSP w Porębie Spytkowskiej
4 SP w Proszówkach
5 PSP nr 2 w Bochni
6 DCK Dębno
7 GOK w Borzęcinie
8 SP w Rzezawie II
9 SP nr 5 w Bochni I
10 PSP w Jodłówce
11 SP nr 5 w Bochni II
12 MOKSiR Czchów I
13 MOKSiR Czchów II
14 SP nr 5 w Bochni IV
15 SP nr 5 w Bochni III