Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-03-13 15:37:41 przez system

Młodzież zapobiega pożarom – eliminacje w Rzezawie

Tradycja ochotniczych straży pożarnych jest żywa w polskiej świadomości i podtrzymywana od lat mimo zmian kulturowych i procesów społecznych. Mały chłopiec pytany, kim chce być w przyszłości, nadal często odpowiada, że chce być strażakiem. Bo strażak to brzmi dumnie. Może dlatego do turnieju wiedzy pożarniczej organizowanego w naszej gminie od wielu lat zgłaszają się chętnie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

W tym roku w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” wzięły udział wszystkie gimnazja oraz sześć szkół podstawowych na siedem funkcjonujących na terenie gminy Rzezawa – łącznie 24 dzieci podstawówkowych i 12 gimnazjalnych.

Ich zadaniem było rozwiązanie 30 zadań testowych w pierwszym etapie i udzieleniem odpowiedzi na pytania ustne w etapie drugim finałowym do którego zakwalifikowani byli najlepsi.

Wójt Palej postarał się o bardzo atrakcyjne nagrody dla laureatów pierwszych trzech miejsc w obydwu kategoriach co sprawiło, że emocje podczas konkursu, w czasie ogłaszania wyników i w trakcie ich wręczania były ogromne.

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jodłówce przygotowywani prze p. Ireneusza Czesaka, którzy nie oddali rywalom ani jednego miejsca na podium. Podobnie było w rywalizacji gimnazjalistów. Pierwsze i drugie miejsce zdominowali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rzezawie przygotowani przez p. Agatę Marek-Szafrańską. Na trzeci stopnień podium wskoczył uczeń
z gimnazjum w Łazach.

Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa I szkoły podstawowe:
1 miejsce – Sara Nazimek – PSP Jodłówka (nagroda – laptop Kiano
2 miejsce – Aleksandra Kubala – PSP Jodłówka (nagroda - tablet Blowe;
3 miejsce – Dawid Skrzypek PSP Jodłówka (nagroda - Dron Tolyab

Grupa II gimnazja:
1 miejsce – Julia Dziadowiec – PG Rzezawa (nagroda – laptop Kiano;
2 miejsce – Natalia Brzezińska – PG Rzezawa (nagroda – tablet Blowe;
3 miejsce – Patrycja Orzechowska - PG Łazy (nagroda - Dron Tolyab

Organizatorzy: wójt Rzezawy Mariusz Palej oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, zadbali o gościnne przyjęcie uczestników konkursu, przygotowując słodki poczęstunek oraz nagrody niespodzianki dla wszystkich dzieci i ich opiekunów.

Na zakończenie wójt podziękował opiekunom za przygotowanie uczestników do konkursu, zaprosił do rywalizacji w przyszłym roku, pogratulował wszystkim biorącym udział oraz życzył powodzenia w etapie powiatowym.