Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-13 15:32:15 przez system

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Dzięki nieustępliwości bocheńskich policjantów mężczyzna został zatrzymany i odpowie za szereg wykroczeń drogowych, jak również za uprawę i posiadanie marihuany.

Bocheńscy policjanci ustalili personalia motocyklisty, który w Rzezawie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Skuteczna praca policjantów ruchu drogowego, zespołu do spraw wykroczeń oraz wydziału kryminalnego pozwoliła przedstawić 23-latkowi szereg zarzutów, dotyczących złamania przepisów ruchu drogowego, a także nielegalnego posiadania marihuany i uprawy konopi indyjskich.

28 sierpnia w Rzezawie, kierujący motocyklem yamaha, poruszając się w terenie zabudowanym, z niedozwoloną prędkością, nie zatrzymał się do kontroli drogowej na wyraźny sygnał policjantów ruchu drogowego, którzy na ulicy Pacynkowej prowadzili radarowy pomiar prędkości. Motocykl, którym poruszał się motocyklista, zarejestrowany był na mieszkańca Krakowa. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili faktycznego użytkownika jednośladu. Był nim 23-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który motocykl nabył w 2014 roku i mimo ciążącego na nim obowiązku nie przerejestrował go. Ponadto 23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a sam pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych, co jest wymogiem dopuszczenia motocykla do poruszania się po drodze.

Dalsze czynności prowadzone wobec zatrzymanego przez policjantów zespołu do spraw wykroczeń, jak również wydziału kryminalnego pozwoliły ustalić, że 23-latek mimo obowiązującego mocą ustawy zakazu uprawiał konopie indyjskie, a w miejscu zamieszkania posiadał środki odurzające w postaci marihuany.

- Zebrany materiał dowodowy w sprawie zatrzymanego 23-latka pozwolił przedstawić mężczyźnie szereg zarzutów, m.in.: przekroczenia dopuszczalnej prędkości, nie zatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania motocyklem bez wymaganych uprawnień, jak również poruszania się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i nieprzerejestrowanie w terminie 30 dni zakupionego wcześniej motocykla. Za popełnione wykroczenia 23-latkowi grozi wysoka grzywna. Znacznie poważniejsze są jednak zarzuty popełnienia przestępstwa posiadania i uprawy środków odurzających, jakie usłyszał 23 –latek. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przestępstwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 3 – informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej KPP.