Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-27 09:52:26 przez system

Najliczniejsza rodzina w Wiśniczu - konkursy na 400-lecie praw miejskich

Z okazji zbliżających się obchodów 400-lecia nadania praw miejskich Nowemu Wiśniczowi organizowany jest konkurs fotograficzny pt. "Historia zapisana w fotografii." Władze miasta chcą również odnaleźć najliczniejsze wiśnickie rodziny. Z tej okazji również ogłosiły konkurs.

Burmistrz Nowego Wiśnicza oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają do wzięcia udziału w akcji, której celem będzie stworzenie unikalnej wystawy fotografii związanych z miastem i gminą Nowy Wiśnicz.

Wernisaż odbędzie się 8 czerwca w zamku w Wiśniczu, po uroczystej sesji Rady Miasta. Najciekawsze prace zostaną wyróżnione nagrodą burmistrz Nowego Wiśnicza.

Więcej informacji można znaleźć na stronach 400lat.nowywisnicz.pl oraz mok.nw.com.pl

Ale to nie jedyny konkurs, związany z rocznicą 400-lecia Wiśnicza. Kolejny organizowany jest pod hasłem najliczniejszej wiśnickiej rodziny.

Konkurs jest adresowany do każdej rodziny, która ma swoje korzenie na wiśnickiej ziemi. Celem konkursu jest wzmacnianie więzi rodzinnych i społecznych, umożliwienie spotkania się licznych rodzin w jednym miejscu i czasie oraz zebranie jak największej liczby osób, których korzenie rodzinne wywodzą się z Ziemi Wiśnickiej.

Finał konkursu zaplanowano na 12 czerwca, kiedy to będą miały miejsce główne obchody 400-lecia nadania praw miejskich Nowemu Wiśniczowi.

Dla najliczniejszej rodziny, która stawi się na podium, przewidziano atrakcyjne nagrody.

Regulamin, kartę zgłoszeń rodziny i pozostałe informacje o konkursach można znaleźć na stronach 400lat.nowywisnicz.pl oraz mok.nw.com.pl