Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-04-04 16:42:01 przez Czas2012

Namiot przed szpitalem by chronić pacjentów i pracowników

Przed szpitalem powiatowym w Bochni stanął specjalny namiot. Odbywać się w nim będzie wstępny wywiad epidemiologiczny u pacjentów, którzy zgłaszają się do szpitala. Ma to pomóc chronić pracowników i pacjentów przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem – informują władze Urzędu Powiatowego.

Zaproponowałem takie wsparcie dla szpitala, w trosce o zdrowie pacjentów i personelu medycznego szpitala. Z pewnością zmniejszy się ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w placówce, która jest na to szczególnie narażona. To bardzo ważne działanie, jak pokazuje przykład szpitala z brzeska, który musiał zamknąć cześć oddziałów. Dziękuję Panu komendantowi i strażakom za pomoc w udostępnieniu i rozstawieniu – wyjaśnia Adam Korta Starosta Bocheński.

Namiot postawili strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni. W namiocie będzie prowadzony wstępny wywiad epidemiologiczny z pacjentem zgłaszającym się do szpitala. Taka procedura pomoże ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 personelu szpitala i innych pacjentów. Jeśli chory będzie wykazywał objawy zakażenia, w namiocie poczeka na transport do oddziału zakaźnego.

Bocheńska lecznica musi się przygotować na większą ilość pacjentów w najbliższym czasie. Szpital w Brzesku z powodu zakażeń i kwarantanny zamknął większość oddziałów m.in. położnictwo. Część pacjentów, którzy trafiliby do Brzeska będzie musiała być hospitalizowana w Bochni.