Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-02-04 09:03:07 przez system

Narkotyki na Os. Niepodległości

Bocheńscy policjanci zabezpieczyli kilkanaście gotowych do sprzedaży działek marihuany i amfetaminy, które miał przy sobie jeden z mieszkańców Bochni. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na ulicy Legionów Polskich, kiedy spożywał alkohol w miejscu publicznym.

Kilka dni temu policjanci rewiru dzielnicowych, w trakcie patrolu ulicy Legionów Polskich, zauważyli mężczyznę, który w rejonie jednego ze sklepów spożywał alkohol. Na widok zbliżających się policjantów odrzucił butelkę i zaczął uciekać w kierunku ulicy Turkowskiego. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany i wylegitymowany, a w trakcie kontroli osobistej policjanci ujawnili w jego kurtce 19 zawiniątek z marihuaną i 9 z amfetaminą.

Mężczyzna, 37-letni mieszkaniec Bochni przyznał, że narkotyki należą do niego i że miał zamiar je rozprowadzić w rejonie sklepu nocnego. 37-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, gdzie osadzono go w celi w oczekiwaniu na dalsze czynności procesowe.

- Po zważeniu narkotyków okazało się, że przygotowana do sprzedaży marihuana miała łączną wagę blisko 16 gram, a amfetamina 5,5 grama. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nadal będą badać tą sprawę m.in. pod kątem handlu narkotykami - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej komendy policji.