Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-02-27 23:01:52 przez KacperGlod

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bochni

Starosta Bocheński Adam Korta i Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński zapraszają do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na ten uroczysty dzień przygotowano kilka wydarzeń.

W dniu 01.03, w środę odbędą się bocheńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowane przez Powiat Bocheński i Miasto Bochnię, które rozpoczną się wykładem okolicznościowym w Kinie Regis. Następnie zaplanowano premierę filmu dokumentalnego o Janie Kocie, wybitnym sportowcu i pedagogu z Bochni. Podczas wydarzenia w Kinie wręczone zostaną nagrody dla laureatów konkursów poświęconych Żołnierzom Wyklętym.

O godzinie 11:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w kościółku szkolnym. Punktem kulminacyjnym będzie Apel Pamięci pod pomnikiem gen. Leopolda Okulickiego w samo południe. Odbędą się tam okolicznościowe przemówienia, złożone zostaną również kwiaty.

5 marca będzie miał miejsce Bieg Tropem Wilczym, który ma rozpocząć się o godzinie 12:00. Wydarzenie odbędzie się w Parku Rodzinnym Uzbornia.

Program wydarzeń

godz. 9:00 – Kino Regis:
- wykład okolicznościowy,
- premierowy pokaz filmu dokumentalnego „Tyle człowieka w człowieku. Krótki film o Janie Kocie”,
- wręczenie nagród laureatom konkursów poświęconych Żołnierzom Wyklętym.

godz. 11:00 – kościółek szkolny:
- Msza święta

godz. 12:00:
- Przejście pod pomnik gen. Leopolda Okulickiego
- Okolicznościowe przemówienia
- Apel Pamięci
- Składanie kwiatów

/media/user/images/upload/Luty/Luty 2023/Plakat___1_marca_2.jpg