Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-02-08 19:11:54 przez system

Nauczanie Społeczne Jana Pawła II również w Bochni

20 grudnia 2017 r., z inicjatywy biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża został powołany w naszej diecezji Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II.

Jak pisze ks. Biskup w swoim komunikacie: „Poprzez działalność Uniwersytetu Akcja Katolicka chce ułatwić szerokiemu odbiorcy pogłębianie i korzystanie z bogatego dorobku myśli, nauczania i dokonań Jana Pawła II. Święty Papież w encyklice Centesimus annus w zwięzły sposób zdefiniował zadanie katolickiej nauki społecznej: „być w drodze z człowiekiem”, czyli towarzyszyć mu na każdej płaszczyźnie jego życia (...)Specyfiką nauczania społecznego Kościoła jest właśnie to, iż chce ono prowadzić do podejmowania konkretnych działań zmieniających w katolickim duchu rzeczywistość społeczną. Głęboko ufam, że działalność Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II będzie owocnie służyć realizacji tego celu”.

Wykłady na Uniwersytecie będą całkowicie bezpłatne i odbywać się będą w 5 miejscowościach w Diecezji Tarnowskiej:
Tarnów – aula Jana Pawła II (obok katedry);
Nowy Sącz – aula przy bazylice, parafia św. Małgorzaty;
Bochnia – Oratorium św. Kingi, parafia św. Mikołaja;
Mielec – aula przy bazylice, parafia św. Mateusza;
Krużlowa – aula przy parafii.

Niestety, limit miejsc na semestr letni został już wyczerpany! Niemniej najbliższe wykłady w naszym mieście odbędą się 14 marca.
Co ma wspólnego Komunia św. z życiem społecznym? I co dalej z naszą polską jednością? Dlaczego handel powinien oddać niedzielę Bogu? Czy świętość i biznes potrzebują się wzajemnie? – to tematy najbliższych, marcowych i kwietniowych wykładów na Uniwersytecie.

Więcej o UNSJPII można przeczytać TUTAJ