Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-02-17 09:51:46 przez DML

Nauczyciele skarżą się na szczepionki

Bocheński szpital umieścił na stronie internetowej informacje o szczepieniach dla nauczycieli, które mają ruszyć na początku przyszłego tygodnia. Międzyczasie ogólnopolskie media obiega informacja, że injekcje AstraZeneca dedykowane dla pedagogów wykazują liczne działania niepożądane. Odnotowano kilkanaście zgonów, które nastąpiły po zaszczepieniu.

Wczoraj bocheński szpital umieścił informację:

Jesteśmy w trakcie organizacji szczepień dla nauczycieli. Szczepionki zostały zamówione, jak tylko zostaną dostarczone do Szpitala na stronie internetowej zostanie umieszczony grafik do samodzielnej rejestracji on-line. Dostawa planowana jest pod koniec tygodnia, jeżeli tak się stanie w najbliższy poniedziałek rozpoczną się szczepienia nauczycieli.

W całym kraju wykonano już blisko 2,2 mln szczepień, zanotowano 1775 niepożądanych odczynów poszczepiennych - 1474 z nich miały łagodny charaker, jak zaczerwienie w miejscu wkłucia i opuchlizna. Kilkanaście osób zmarło po szczepieniu, jednak nie ma pewności, czy powodem była injekcja - twierdzi MInisterstwo Zdrowia, podając informacje o niepożądanych działaniach:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne

Na rządowej stronie dedykowanej programowi szczepimysię czytamy również: Obecnie w krajach Unii Europejskiej do obrotu dopuszczone są dwie szczepionki mRNA (Comirnaty i Moderna) oraz jedna szczepionka wektorowa (AstraZeneca). Szczepionki te chronią przed objawami COVID-19 wywołanymi przez koronawirusa SARS-CoV-2. Szczepienie obejmuje podanie 2 dawek domięśniowo. Ochrona pojawia się od 7 do 14 dni po podaniu drugiej dawki szczepionki. W dużych badaniach klinicznych potwierdzono wysoką skuteczność szczepionek w ochronie przed wystąpieniem objawów COVID-19. W badaniach brały udział również osoby z chorobami towarzyszącymi. Po podaniu szczepionki mRNA lub wektorowej mogą wystąpić działania niepożądane pod postacią: bólu w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenia, bólu głowy, bólu mięśni i dreszczy, bólu stawów, gorączki i obrzęku w miejscu wstrzyknięcia.

Strona podaje informacje o tym, że na szczepienie zarejestrowało się już ponad 360 tys. nauczycieli. Ogólnopolskie media zaś mówią o tym, że pedagodzy ze szczepionek AstraZeneca, które stosowano w mniejszej skali niż do tej pory, nie są zadowoleni. Towarzyszy im wysoka gorączka, bóle mięśni i stawów - wszystko to, co zostało wymienione wyżej. Powodem jest symulacja choroby, dzięki której organizm ma nabrać odporności.

DML

Info: SPZOZ Bochnia