Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-02-12 00:07:54 przez system

Nie chcą sortowni śmieci-protesty mieszkańców Smykowa

Mieszkańcy Smykowa zdecydowanie przeciwstawiają się planowanej budowie sortowni śmieci jaka ma powstać w tej dzielnicy Bochni. Okazało się, że rzeczywistość jest inna od tej o jakiej od dwóch lat zapewniał ich właściciel działki inwestycyjnej jak i Urząd Miasta.

Mieszkańcy mówią głośno, że czują się oszukani. Firma Ekombud oraz władze Urzędu Miasta zapewniały ich, że budowa na pobliskiej działce inwestycyjnej będzie dotyczyła fabryki kontenerów. Z tą spokojna świadomością żyli od dwóch lat. Przypadkiem jednak dowiedzieli się, że w pobliżu ich domostw powstanie nie fabryka kontenerów ale sortownia śmieci. Trudno im teraz spać spokojnie, ukryć rozgoryczenie i zdenerwowanie. Przypomnijmy, Smyków to miejsce gdzie przez kilka lat funkcjonowało, teraz już nieczynne, wysypisko śmieci. Obecnie do okolicy ulatniają się niemiłe zapachy z pobliskiej oczyszczalni, a tuż obok rozrasta się strefa przemysłowa Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, gdzie inwestuje coraz więcej firm. Mieszkańcy zagrozili, że jeśli inwestycja ruszy zablokują do niej dojazd.

Zaskoczeni takim obrotem spraw czują się także bocheńscy urzędnicy, którzy podkreślają, że także byli zapewniani o budowie tu fabryki kontenerów. Z wypowiedzi jakiej udzielił Andrzej Koprowski telewizji Kraków, możemy się dowiedzieć, że właściciel firmy nie poinformował władz miasta o rozszerzeniu działalności i zamiarach budowy w tym miejscu sortowni odpadów. „Skoro obietnice poszły z dwóch stron, ze strony inwestora i Urzędu Miasta, to jeżeli inwestor zdecydował się na rozszerzenie swojej działalności to powinien przynajmniej przyjść i powiedzieć, że coś takiego jest” – powiedział Andrzej Koprowski dla TV Kraków.

Właściciel firmy Ekombud Mariusz Skowronek zapewnia, że sortownia nie będzie uciążliwa dla mieszkańców, a firma ma wszystkie wymagane przez prawo i instytucje dokumenty do uruchomienia tej inwestycji.