Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-27 19:55:38 przez system

Nie da ludziom popalić

Bocheńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na placu targowym w Łapanowie sprzedawał tytoń bez akcyzy. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 8 worków suszu tytoniowego o łącznej wadze 3,5 kg.

25 marca funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni, wspólnie z Inspektorami Kontroli Skarbowej Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie zatrzymali mężczyznę, 34-letniego mieszkańca Mogilan, który posiadał i handlował wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Mężczyzna sprzedawał tytoń na łapanowskim targu „spod lady”, gdyż na prowadzonym przez niego stoisku znajdowały się zupełnie inne produkty. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, w trakcie sprzedaży jednego z worków z krajanką tytoniu. W trakcie dalszych czynności przy 34-latku znaleziono jeszcze 7 podobnych worków z tytoniem, a łączna waga zabezpieczonej przez policjantów krajanki to 3,5 kg. Wstępnie wyliczono, że oszust uszczuplił budżet państwa na sumę ponad 2 500 złotych.

Ponadto okazało się, że to nie pierwszy raz, jak 34-letni mieszkaniec Mogilan sprzedawał tytoń bez akcyzy. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo i od tego czasu był pod baczną obserwacją bocheńskich policjantów i krakowskich celników.
Zgodnie z obowiązującymi procedurami policja w najbliższym czasie przekaże sprawę Urzędowi Kontroli Skarbowej w Krakowie, która zajmie się dalszym losem nieuczciwego handlarza.

- Walka z tym nielegalnym procederem trwa od dłuższego czasu i przynosi pozytywne rezultaty. W podobnej akcji przeprowadzonej 26 lutego bocheńscy policjanci wraz z celnikami w rejonie bocheńskiego targowiska zabezpieczyli 19 kg tytoniu i 120 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Wtedy budżet państwa na przestępczej działalności dwóch mieszkańców Bochni stracił blisko 15 tysięcy złotych – wyjaśnia oficer prasowy bocheńskiej policji mł. asp. Łukasz Ostręga