Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-20 09:50:41 przez system

Nie daj się cukrzycy

Ciągłe uczycie pragnienia, częste oddawanie moczu, napady "wilczego" głodu, senność i ogólne osłabienie - to tylko niektóre z objawów mogących świadczyć o tym, że jesteśmy chorzy na cukrzyce. Przychodnia Bocheńska zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje lekarza diabetologa, pozwalające na wczesne wykrycie cukrzycy.

Cukrzyca to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych, która nieleczona prowadzi do wielonarządowych powikłań, niepełnosprawności, a w konsekwencji i śmierci. Wiele osób, które na nią chorują nie mają świadomości i podstawowych informacji o tym schorzeniu, bagatelizując groźne objawy takie jak m.in. ciągłe uczycie pragnienia, częste oddawanie moczu, napady "wilczego" głodu, senność i ogólne osłabienie,

Do grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na cukrzyce należą m.in. osoby powyżej 45 roku życia, osoby otyłe, osoby rodzinnie obciążone cukrzycą, matki dzieci o masie urodzeniowej powyżej 4 kg lub u których stwierdzono cukrzycę ciężarnych.

22 września Przychodnia Bocheńska zaprasza na bezpłatne badania w kierunku cukrzycy, w szczególności badanie glukozy we krwi (na czczo), pomiar masy ciała, ciśnienia krwi i ocenę czynników ryzyka cukrzycy. Osoby, u których stwierdzone zostanie podwyższone ryzyko zachorowania na cukrzycę otrzymają na miejscu możliwość skorzystania z bezpłatnych porad lekarza diabetologa.

Rejestracja na badania pod nr tel. (14) 611 63 63 lub osobiście w Przychodni Bocheńskiej.