Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-07-24 11:56:22 przez system

Nie żyje proboszcz z Gierczyc

Dziś w nocy zmarł ks. Stanisław Pilch, długoletni proboszcz parafii w Gierczycach, a zarazem budowniczy tamtejszego kościoła. W przyszłym roku obchodziłby 30-lecie proboszczowania w Gierczycach.

Ks. Stanisław Pilch urodził się 20 stycznia 1954 r. w Dębicy. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 maja 1979 r. z rąk biskupa Jerzego Ablewicza. W 1989 r. ten sam biskup skierował go do pracy w Gierczycach. Wcześniej ks. Pilch był wikariuszem w parafii św. Jana Nepomucena w Bochni, w parafii Rzezawa, w Mielcu i Grybowie.

Był bardzo ceniony przez parafian za skromność i pracowitość. Ewangelizował nie tylko przez posługę kapłańską ale też przez zwykłą, fizyczną pracę ramię w ramię z innymi mieszkańcami Gierczyc przy budowie świątyni.

Pod naszym tekstem ukazał się piękny komentarz Poszukiwacza. Ponieważ nie każdy ma zwyczaj zaglądać na komentarze, przytaczamy go tutaj, jako wspaniałe epitafium dla zmarłego ks. Stanisława Pilcha:

Pierwszy kontakt miałem z Księdzem Stanisławem, gdy Go spotkałem przy budowie kościoła w Gierczycach w 2005 roku. Nie poznałem w Nim księdza, bo bardziej wydawał zwykłym robotnikiem Świętej Budowy. A następne spotkania były tylko wspanialsze.

Zdjęcie z http://parafiagierczyce.pl/