Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-03-07 11:03:55 przez system

Nielegalne automaty-interwencja Policji

Policjanci z bocheńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Nowym Sączu Oddział w Tarnowie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Dzięki zorganizowanej akcji w ręce celników trafiło 5 automatów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych.

Wspólne działania służb Policji i „celników” zostały przeprowadzone 1 marca 2018 roku. W trakcie kontroli jednego z lokali na terenie Bochni funkcjonariusze ujawnili maszyny, na których odbywały się gry mające charakter losowy, służące uzyskaniu korzyści finansowej, co w świetle przepisów Ustawy o Grach Hazardowych czyni je nielegalnymi. Łącznie zabezpieczono 5 maszyn i przekazano je urzędnikom celnym, którzy zajmą się dalszym prowadzeniem tej sprawy.

Osobom, które zajmowały się tym nielegalnym procederem, zgodnie z przepisami Ustawy, za prowadzenie bez zezwolenia gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Osobie wynajmującej lokal, w którym znajdują się nielegalne maszyny nie będące jej własnością również grozi odpowiedzialność karna.