Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-05-08 23:59:24 przez system

Niepełnosprawni przeszli w marszu godności

Dziś o godz. 14.00 przeszedł przez ulice Bochni Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. W marszu wzięło udział kilkadziesiąt osób głównie wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także ich opiekunowie i rodziny. Maszerujący przeszli od ul. Stasiaka, ul. Bernardyńską na rynek.

W marszu udział wzięli także politycy i lokalni przedstawiciele różnych instytucji. Obecna była Pani Minister Józefa Szczurek- Żelazko, starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, wicestarosta Józef Mroczek, dyrektor basenu w Proszówkach Mariusz Zając czy też Pani Marta Mordarska Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.

Maszerujący, trzymając w ręku transparenty, przeszli pod hasłami „Mamy inny język ale jesteśmy jak wy”, „Aby uwierzyć w siebie potrzebujemy kogoś kto w nas uwierzy” czy „Mamy prawo do akceptacji”. Marsz zakończył się na rynku krótkim happeningiem i wystąpieniami.

Marsz stał się wydarzeniem społeczno - kulturalnym, które zapisało się na stałe do kalendarza majowych imprez w różnych miastach Polski.