Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-08-04 13:41:37 przez Czas2012

Nietypowa kampania Radosława Maconia

Radosław Macoń, od długiego czasu zaangażowany działacz lokalnych struktur Konfederacji, postanowił jako jeden z pierwszych w zbliżającej się kampani wyborczej, zaznaczyć swoją obecność publicznie i szerzej wypromować swoją osobę za pomocą reklamowych bilbordów i plakatów. I choć podczas wyborów jest to praktyka powszechna to jednak czymś wszystkich zaskoczył.

Nie tylko tym, że zaistniał w wyborczej przestrzeni reklamowej jako pierwszy jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem terminu wyborów (prezydent ma czas do 14 sierpnia na ich ogłoszenie) ale i nietypowym hasłem umieszczonym na bilbordach. Napis informuje, że Radosław Macoń „Na razie nigdzie nie kandyduje, tak tylko se wisi”. I choć nie jest to nowy pomysł (takiego samego chwytu użył jakiś czas temu kandydat z Tarnowa Marek Ciesielczyk), to zaskakująca informacja o „nie kandydowaniu” tylko „se wiszeniu” zdołała wzbudzić u obserwatorów lokalnego życia politycznego spore zainteresowanie. Świadczą o tym liczne komentarze i wypowiedzi na różnych forach.

Sam zainteresowany odpowiadając na nasze pytanie co zamierza dalej odpowiada, że na razie „ani nie zaprzecza ani nie potwierdza kandydowania do sejmu na stanowiska posła". Wszystko ma się jeszcze wyjaśnić.

Radosław Macoń jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Z wykształcenia jest geodetą. Jest przedsiębiorcą prowadzącym biuro geodezyjne. Od lat jest aktywnym członkiem partii KORWiN, teraz Nowa Nadzieja. W 2014 roku starał się, bez pozytywnego rezultatu, o urząd burmistrza Bochni z komitetu Nowej Prawicy.

PW