Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-11-09 19:00:47 przez system

No weźże, zagłosuj! Tym razem na Gminę Bochnia

Gmina Bochnia idzie jak burza w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie pn. „Edukacyjna Gmina Małopolski 2017”. Znalazła się w gronie 10 małopolskich gmin, które wygrały pierwszy etap konkursu.

Teraz rozpoczął się etap drugi, w którym bardzo wiele zależy od głosowania mieszkańców. Głosować można TUTAJ. Z jednego numeru IP może głosować aż 5 użytkowników dziennie. Każdy uczestnik ma do oddania 2 głosy na różne gminy.

Gmina Bochnia zgłosiła do Plebiscytu 5 inicjatyw: Gminny Dzień Dziecka, Warsztaty z rękodzieła w „Galerii Chełm”, Koncert patriotyczny w Gierczycach, Wystawy regionalnych artystów w Galerii Chełm, Wystawa i kiermasz bożonarodzeniowy w Siedlcu. Ich celem jest integracja społeczności lokalnej, krzewienie patriotyzmu, kształtowanie dumy i świadomości narodowej, podnoszenie świadomości ekologicznej,kultywowanie twórczości ludowej oraz promocja tradycji i dziedzictwa kulturowego.

Jeśli, z pomocą mieszkańców, Gminie Bochnia uda się zdobyć Grand Prix Plebiscytu to powstanie o niej film, który zostanie on wyemitowany w TVP Kraków najpóźniej do dnia 30 kwietnia 2018 r. Gmina otrzyma egzemplarz filmu wraz z prawem do korzystania z niego, a także dyplom, statuetkę i prawo do używania logo promocyjnego „Edukacyjna Gmina Małopolski”