Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-12 15:26:16 przez system

Nowa fabryka w bocheńskiej Strefie

Jeden z największych polskich producentów płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym otwiera swoją nową fabrykę paneli PIR, która znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bochni. Wielkie otwarcie odbędzie się w piątek, 27 listopada o godzinie 14:00 w Fabryce Płyt TermoIzolacyjnych termPIR przy ul. Adolfa Mitery 9.

Gór-Stal działa na rynku od 2003 roku. Firma zajmuje się produkcją najbardziej zaawansowanych technicznie i ekologicznie płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Płyty te mają zastosowanie w budowie m.in.: hipermarketów, hal magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy fabryk. Gorlicka firma dostarczyła płyty dla setek obiektów w Polsce i Europie.

- Od początku swojej działalności skupiamy się na produkcji i sprzedaży wyrobów najwyższej jakości o doskonałych parametrach termoizolacyjnych, mechanicznych i ognioodpornych. Są one łatwe w montażu oraz trwałe w użytkowaniu - podkreśla Franciszek Kluba, prezes zarządu Gór-Stal Sp. z o.o.

Gorlickie przedsiębiorstwo uruchomiło w bocheńskiej Strefie Ekonomicznej produkcję innowacyjnych paneli PIR, które znajdują zastosowanie w systemach termoizolacyjnych dla budownictwa. Jest to druga tego typu fabryka na terenie kraju.

- Linia technologiczna dostarczona została przez rynkowych liderów: firmy Hennecke GmbH oraz Kraft Maschinenbau GmbH. Jest to obecnie najnowocześniejsza linia tego typu w Europie, zapewniająca wysoką jakość produktów – mówi Adam Górski, wiceprezes zarządu Gór-Stal Sp. z o.o.

Inwestycja powstała przy współfinansowaniu z funduszy Europejskich. Inwestycja pt.: „Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji paneli termoizolacyjnych typu PIR”, dofinansowana jest z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Cała inwestycja wyniosła ponad 55 mln zł. W bocheńskiej fabryce zatrudnienie znalazło 50 osób. Łącznie firma Gór-Stal zatrudnia 130 osób.