Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2024-05-17 11:33:19 przez Czas2012

Nowe Biuro Obsługi Turystyki już działa

Po porozumieniu z władzami miasta, oraz paromiesięcznych przygotowaniach, Kopalnia Soli „Bochnia” otwarła nowe Biuro Obsługi Turystyki „Sutoris”. Działające już biuro ma swoją siedzibę w centrum miasta w jednej z kamienic przy bocheński Rynku pod numerem 14.

Na uroczystość zaproszono władze miasta z Panią Burmistrz M. Łacną na czele. Był również obecny były burmistrz S. Kolawiński, za którego kadencji miasto podpisało umowę użyczenia lokalu z poprzednim prezesem kopalni Zygmuntem Dobrowolskim.

Jak mówi prezes zarządu Kopalni Soli Bochnia mgr inż. Krzysztof Zięba: Biuro Obsługi Turystyki „Sutoris” powstało dzięki zaangażowaniu, przychylności i bardzo dobrej współpracy z Urzędem Miasta Bochnia. Od jutra biuro obsługi turystycznej, czyli element kopalni w samym centru miasta będzie funkcjonował. Mam nadzieje, jestem o tym przekonany, że z korzyścią dla kopalni, dla miasta i dla turystów, którzy nasze miasto będą odwiedzać.

Ważnym atutem lokalizacji BOT jest bliskie sąsiedztwo Szybu Sutoris, który oddalony jest o około sto metrów. Prace odaptacyjne trwały kilka tygodni i polegały m.in. na budowie sanitariatów dla turystów. W nowo otwartym BOT można kupić bilety na multisensoryczną  trasę turystyczną „Solny Świadek” zaczynającą się od Szybu Sutoris, jak i również na pozostałe trasy mające swój początek w Szybie Campi. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej Kopalni Soli Bochnia.

K. Stompór