Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-11-24 07:48:33 przez system

Nowe radiowozy dla policji

Bocheńscy policjanci korzystają już z nowych radiowozów, które trafiły do komendy dzięki wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz samorządu terytorialnego. Są to nowoczesne samochody, przystosowane do codziennej służby w trosce o bezpieczeństwo obywateli.

W środę, 23 listopada, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Bochni odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie świeżo zakupionych radiowozów. Do służby trafi 7 radiowozów oznakowanych oraz jeden quad. Sześć pojazdów zostało sfinansowanych w 50% z budżetu policji i w 50% z funduszy przekazanych na ten cel przez samorząd, siódmy radiowóz oraz quad w całości sfinansowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Wartość pojazdów zakupionych wspólnie przez Policję i samorząd terytorialny opiewa na kwotę 377 155 złotych.

Komendant Powiatowy Policji w Bochni, młodszy inspektor Mariusz Dymura gościł na uroczystości min.: zastępcę komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Roberta Nowakowskiego, starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego, wójtów gmin, oraz przedstawiciela duchowieństwa w osobie ks. Kazimierza Fąfary, którzy systematycznie wspierają bocheńską policję w służbie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Uroczystość odbyła się przed budynkiem komendy, gdzie młodszy inspektor Mariusz Dymura w obecności przybyłych gości oraz kadry kierowniczej bocheńskiej policji przybliżył stan taboru bocheńskiej policji, a chwilę później ks. Fąfara poświęcił nowe radiowozy. Następnie Mariusz Dymura podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się i wsparły projekt zakupu radiowozów, wręczając okolicznościowe podziękowania i pamiątki.