Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-04-06 12:06:40 przez KacperGlod

Nowy oddział w bocheńskim szpitalu

W Szpitalu Powiatowym w Bochni otwarto Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. W uroczystości otwarcia nowego oddziału uczestniczyli bocheńscy samorządowcy oraz lekarze.

Oddział mieści się w Pionie zabiegowym, na parterze budynku B szpitala od strony ulicy Krakowskiej. Docelowo będzie liczył 25 łóżek, na początek jest ich 15. Nowym oddziałem kieruje lek. med. Mateusz Job, który od kilku lat związany jest ze szpitalem powiatowym w Bochni. Zespół lekarzy ortopedów tworzą także lek. med: Piotr Dąbek, Bartosz Stasiak i Jacek Rycombel.

Z końcem marca, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią w bocheńskim szpitalu zostały wznowione operacje planowe. Lekarze nadrabiają więc zaległości.
Najczęściej wykonują – zaplanowane zabiegi artroskopii stawów kolanowych, korekcję deformacji stopy, zabiegi chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, ale także tzw. „urazówkę” czyli zespolenia złamań kończyny górnej i dolnej
- informuje Starostwo Powiatowe.

Co oznacza otwarcie nowego oddziału w praktyce? Jak zapewnia Starostwo, pacjenci będą mieli łatwiejszy dostęp do specjalistów z dziedziny ortopedii, jak i również krótszy czas oczekiwania na zabiegi.

To kolejne rozwiązanie w naszym szpitalu, które ułatwi mieszkańcom powiatu bocheńskiego dostęp do lekarzy specjalistów – mówił podczas otwarcia Adam Korta, Starosta Bocheński.

Mamy też sporo planów, oprócz chirurgii kolana i stopy, chcemy rozwijać chirurgię barku i ręki. Będziemy się także starać o kontrakt na wykonywanie operacji związanych z wszczepianiem endoprotez – dodaje lek. med. Mateusz Job.

W otwarciu uczestniczyła Przewodnicząca Rady Powiatu, Członkowie Zarządu Powiatu łącznie ze Starostą Powiatowym, Lekarze i Administracja Szpitala.