Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-11-13 14:51:01 przez Czas2012

Nowy przewodnik - 24 wyprawy po Powiecie Bocheńskim

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa publikacja związana z Bocheńszczyzną! Jest to przewodnik turystyczny zawierający zbiór 24 proponowanych wycieczek po najpiękniejszych zakątkach Powiatu Bocheńskiego. Przewodnik został wydany przez Wydawnictwo Regis w partnerstwie z samorządami Powiatu Bocheńskiego, Miasta Bochni, Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz, Gminy Lipnica Murowana, Trzciana i Żegocina.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do miłośników pieszych i rowerowych wycieczek. Ostępami nad Rabą, Z Wiśnicza do Muchówki czy Szlakiem Zabytkowych Świątyń to m.in. propozycje wypraw rowerowych. Natomiast wyprawy piesze wiodą Pod Dominiczną i Rogozową, Na Łopusze Wschodnie i Kobyłę czy Pętlą Trynitatis.

Każda z wycieczek opisana jest w taki sposób, aby nikt nie miał problemów z przemierzeniem jej. Zawiera mapę z przebiegiem trasy, zdjęcia i opisy atrakcji, zabytków oraz ciekawych miejsc na szlaku. Wycieczki piesze zawierają również profile wysokościowe. W przewodniku znajdziemy także niezbędnik turysty z bazą teleadresową, plan Bochni oraz mapę powiatu bocheńskiego.

/media/user/images/upload/Listopad/Listopad 2022/DSC_1932_2.jpg

Myślę, że ta publikacja powinna znaleźć się na półce każdego turysty. Jest to również świetna propozycja dla tych którzy chcieliby wybrać się na wycieczkę, ale nie lubią, czy nie do końca potrafią zaplanować taką wyprawę. Tutaj mają konkretny plan, na znakomite spędzenie wolnego czasu — wyjaśnia Adam Korta, starosta bocheński

Przewodnik został przygotowany w trzech oprawach. Jedna skierowana do sprzedaży, dwie natomiast dedykowane Starostwu Powiatowemu w Bochni i Miastu Bochnia.

Publikacja jest dostępna w księgarni internetowej wydawcy www.wydawnictwo-regis.pl, w serwisie Allegro oraz w wybranych punktach sprzedaży m.in. w: Kopalni Sztuki Bochnia, Muzeum Motyli Arthropoda, Kiosku w supermarkecie Cold-Lux Krakowskie Przedmieście, Zamku w Wiśniczu oraz Kopalni Soli Bochnia — wylicza Anita Własnowolska – Bielak z Wydawnictwa Regis

Pełna wersja przewodnika jest dostępna TUTAJ