Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2020-01-30 13:04:11 przez Czas2012

Nowy sprzęt dla bocheńskiej Policji

Bocheńska Policja wzbogaciła się o dwa kompletne urządzenia do testów narkotykowych. Zostały one przekazane 24 stycznia w budynku Komendy Powiatowej Policji w Bochni przez burmistrza Stefana Kolawińskiego na ręce komendanta – inspektora Jerzego Polczyka.
Corocznie Gmina Miasta Bochnia wspiera bocheńskie służby mundurowe dotując zakupy potrzebnego sprzętu, czy modernizację jednostek.

/media/user/images/upload/Styczen/2020/fot._Lukasz_Ostrega_KPP_w_Bochni_2.jpgW ramach zeszłorocznych środków zakupione zostały dwa urządzenia Dräger DrugTest® 5000 za kwotę ok. 30 tys. zł. Składają się one z systemu pobierania próbek oraz analizatora.

Bez względu na to, czy test jest wykonywany w terenie, czy też w pomieszczeniu, system udostępnia wszystkie funkcje niezbędne do wykonania pierwszego badania. Dzięki temu od razu wiadomo, czy badana osoba zażywała narkotyki.

Urządzenia tego typu z pewnością się przydadzą nie tylko by sprawdzać podejrzanie zachowujących się kierowców ale także młodzież szkolną, której problem narkotyków również nie omija.

pw
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.