Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-01-30 13:04:11 przez Czas2012

Nowy sprzęt dla bocheńskiej Policji

Bocheńska Policja wzbogaciła się o dwa kompletne urządzenia do testów narkotykowych. Zostały one przekazane 24 stycznia w budynku Komendy Powiatowej Policji w Bochni przez burmistrza Stefana Kolawińskiego na ręce komendanta – inspektora Jerzego Polczyka.
Corocznie Gmina Miasta Bochnia wspiera bocheńskie służby mundurowe dotując zakupy potrzebnego sprzętu, czy modernizację jednostek.

/media/user/images/upload/Styczen/2020/fot._Lukasz_Ostrega_KPP_w_Bochni_2.jpgW ramach zeszłorocznych środków zakupione zostały dwa urządzenia Dräger DrugTest® 5000 za kwotę ok. 30 tys. zł. Składają się one z systemu pobierania próbek oraz analizatora.

Bez względu na to, czy test jest wykonywany w terenie, czy też w pomieszczeniu, system udostępnia wszystkie funkcje niezbędne do wykonania pierwszego badania. Dzięki temu od razu wiadomo, czy badana osoba zażywała narkotyki.

Urządzenia tego typu z pewnością się przydadzą nie tylko by sprawdzać podejrzanie zachowujących się kierowców ale także młodzież szkolną, której problem narkotyków również nie omija.

pw