Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-04-15 18:01:00 przez KacperGlod

Nowy tomograf w bocheńskim szpitalu sukcesem

Zakup nowego, 32-rzędowego tomografu w bocheńskim szpitalu okazał się strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie zmniejszyła się kolejka pacjentów oczekujących na badanie tomografii komputerowej.

Efekt ten został osiągnięty dzięki zdecydowanie większym możliwościom technicznym nowego Tomografu Komputerowego, jak i wprowadzonym zmianom organizacyjnym w pracowni TK (m.in. wydłużenie godzin pracowni, optymalizacja czasu pracy). Teraz jesteśmy w stanie wykonać jednocześnie badanie nawet trzech okolic anatomicznych, do tej pory niemal każdą musieliśmy badać oddzielnie – tłumaczy Sabina Wojewoda Koordynator Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

To wszystko spowodowało, że na badanie do Bochni przyjeżdżają także pacjenci z Krakowa, gdzie na przyjęcie oczekuje się nawet kilka miesięcy. W Bochni to raptem 1-1,5 tygodnia. W marcu w Centrum Diagnostyki Obrazej wykonano ponad 700 badań tomografem. Stanowi to absolutny rekord.

Nowoczesny 32-rzędowy tomograf komputerowy został zakupiony w ubiegłym roku dzięki wsparciu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej II. Starostwo Powiatowe w Bochni przekazało na jego zakup kwotę 500 tys. zł. Urządzenie umożliwia wykonanie szczegółowego badania klatki piersiowej, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy.

Na badanie TK w ramach podpisanej umowy z NFZ można się zarejestrować osobiscie w CDO, telefonicznie lub mailowo. Stosowane dane pacjenci znaleźć mogą na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Bochni.