Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-08-31 15:06:10 przez system

O bezpieczną drogę do szkoły

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym w dniach od 1 do 9 września małopolscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania te zostaną przeprowadzone w rejonach szkół oraz na drogach do nich prowadzących.

Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, które często, aby dojść do szkoły muszą pokonać ruchliwą jezdnię.

W rejonach szkół bocheńscy policjanci zdecydowanie reagować będą na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie takie jak nadmierna prędkość, kierowanie po użyciu alkoholu, wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych i w okolicach placówek szkół, przewożenie dzieci pojazdami niesprawnymi technicznie oraz w sposób zagrażający ich bezpieczeństwu, a także na inne wykroczenia, stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

1 września bocheńscy funkcjonariusze wraz z przedstawicielami Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie w rejonach szkół będą rozdawać ulotki z hasłem: „Zwalniam przed szkołą!"