Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-10-07 14:26:59 przez system

Od grudnia więcej pociągów

W rozkładzie jazdy PKP, który wejdzie w życie 11 grudnia, na trasie Tarnów - Kraków i Kraków – Tarnów (a więc przejeżdżających przez nasze miasto) pojawi się o 20 pociągów więcej. Teraz połączeń jest 28, będzie 48, a w porannych i popołudniowych godzinach szczytu pociągi będą kursować co pół godziny.

11 grudnia uruchomiona zostanie trzecia linia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługiwanej przez spółkę Koleje Małopolskie, należącą do Województwa Małopolskiego. Obsługują dotychczas dwie linie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej - połączenia z Wieliczki przez Kraków na lotnisko w Balicach i z Krakowa do Miechowa. Trzecia linia SKA połączy Tarnów z Krakowem. Od grudnia Koleje Małopolskie poprowadzą 30 połączeń na tej trasie.

Władze Województwa Małopolskiego informują, że nakłady na kolej wzrosną o trzynaście i pół miliona złotych, do 114 milionów złotych. Pasażerowie małopolskiej spółki będą podróżować nowoczesnymi składami, pociągami Impuls, produkowanymi przez sądecki Newag. Skrócić ma to radykalnie czas przejazdu.