Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-12-29 23:25:44 przez system

Od nowego roku darmowe parkowanie w mieście

Andrzej Dębiński, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w bocheńskim magistracie podczas grudniowej sesji Rady Miasta poinformował, że od stycznia parkowanie w Bochni będzie bezpłatne.

Ma tak się stać, ponieważ miasto szuka operatora, który przejmie obowiązki parkingowych, którym wygasają wraz z końcem bieżącego roku umowy, które nie zostaną przedłużone. - Rozpoczęliśmy w tym momencie rozpoznanie rynku w zakresie wyboru operatora, który zostałby wyłoniony celem przejęcia tego zadania, czyli pobierania opłat od korzystających z parkingów. Prawdopodobnie na 99,9 procent od 2 stycznia parkingi będą nieodpłatne, bo nie przewidziałem zatrudnienia tych byłych parkingowych od 2 stycznia na 2017 rok. Jak skończy się próba wyłonienia wykonawcy, w tej chwili nie powiem. Nie ukrywam, że ostatni wniosek wycofałem, bo nie mogę puścić wniosku w takim zakresie, że nie mam monitoringu nad wpływem środków finansowych do budżetu miasta - mówił Andrzej Dębiński.

Jedynymi miejscami w Bochni, gdzie opłaty będą dalej pobierane będzie zachodnia pierzeja Rynku oraz parking wzdłuż Plant, gdzie obsługą zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich.