Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-28 15:32:55 przez system

Odblaskowy happening w Mikluszowicach

W ramach konkursu pn. „Odblaskowa Szkoła” uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach przemaszerowali w kamizelkach odblaskowych ulicami Mikluszowic w ramach happeningu pod hasłem „Noś odblaski, świeć przykładem!” nawołujące do noszenia odblasków bezpiecznego zachowywania się na drodze.

Happening rozpoczął się na miasteczku ruchu drogowego w Mikluszowicach występem dzieci oraz krótką prelekcją na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego ze szczególnym naciskiem na używanie elementów odblaskowych. Wielobarwny korowód z transparentami, wyruszył sprzed szkoły pod eskortą policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni. Transparenty niesione przez dzieci nawoływały do zakładania kamizelek i odblasków. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy z zainteresowaniem obserwowali odblaskowy pochód. Każdy napotkany przechodzień otrzymał opaskę odblaskową oraz ulotkę kampanii „No promil - no problem”.

Poprzez happening chciano zwrócić uwagę na konieczność noszenia kamizelek i elementów odblaskowych. Podczas spotkania nasi uczniowie zbierali podpisy pod deklaracją odpowiedzialnego kierowcy i pasażera.
Na koniec happeningu korzystając ze sprzętu bocheńskich strażaków Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Dziewin przygotowała pokaz udzielania pierwszej pomocy, a MDP OSP Mikluszowice tor przeszkód. Policjanci z KPP w Bochni w ramach happeningu okleili rowery uczniów szkoły podstawowej naklejkami odblaskowymi.