Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-12-10 11:23:18 przez Czas2012

Oddano zmodernizowany i rozbudowany SOR w Bochni

W bocheńskim szpitalu oddano do dyspozycji pacjentów i lekarzy powiększony i wyremontowany oddział SOR. Teraz oddział jest dużo większy, ale też wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i ratowania życia.

Cieszę się, że udało się nam w niespełna rok zrealizować obietnicę złożoną w trakcie kampanii samorządowej. To kolejna duża inwestycja w naszym szpitalu i na pewno nie ostatnia. Niebawem oddajemy bowiem pracownię rezonansu magnetycznego, która będzie częścią Centrum Diagnostyki Obrazowej – mówi Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

Modernizacja i Rozbudowa SOR ruszyła jesienią 2018 roku. Inwestycję realizowała firma Meritum na podstawie projektu bocheńskiej firmy Invest Solid. Szpitalny Oddział Ratunkowy zyskał około 500 metrów kwadratowych nowej powierzchni. W efekcie zamiast pięciu stanowisk dla pacjentów jest ich 15.

To zdecydowanie wpłynie na szybkość obsługi, będzie ona także sprawniejsza ze względu na wprowadzenie triażu, na którym pacjenci ze względu na ich stan będą kierowani na oddział opieki całodobowej lub SOR – mówi lek. Jarosław Gucwa, szef SOR w Bochni.

Nowy SOR to także nowoczesny sprzęt do diagnostyki i ratowania życia.

To kardiomonitory, respiratory, urządzenia do USG – wylicza Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni. Są też aparaty do ciągłej i przerywanej terapii nerko zastępczej - urządzenia wykorzystywane przy leczeniu osób z ostrą niewydolnością nerek, sepsą, a także pacjentów po zatruciach alkoholem, grzybami lub innymi substancjami toksycznymi. Aparaty te stosowane są także przy niewydolnościach krążeniowych, elektrolitowych i oddechowych.

Na Modernizację i rozbudowę SOR, przez który rocznie przewija się około 20 tys. pacjentów, szpital otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz ze środków Skarbu Państwa. Zadanie wsparł także Powiat Bocheński. Modernizacja SOR pochłonęła około 6,5 mln złotych.

Info/Foto: Powiat Bocheński