Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-06-16 00:18:20 przez system

Oddział Ratunkowy zostanie zmodernizowany

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Jarosław Kycia w obecności starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna podpisał z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek – Żelazko umowę na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Prawie 5,5 miliona złotych, z czego ponad 4,6 miliona to dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia, wyniesie wsparcie istniejącego szpitalnego oddziału ratunkowego, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii.

Oddział ratunkowy zostanie gruntowanie zmodernizowany co podniesie komfort świadczonych przez nas usług, inwestycja ta pozwoli także na zwiększenie liczby obsługiwanych pacjentów i zakresu wykonywanych świadczeń. W ramach projektu zakupimy również nowe wyposażenie. Już teraz można powiedzieć, że finał będzie piękny i efektywny ale należy pamiętać, że po drodze będzie czekało nas wiele utrudnień i już w tym momencie proszę naszych pacjentów o wyrozumiałość – zaznacza dyrektor Jarosław Kycia.

Szpitalny Oddział Ratunkowy do połowy 2019 r., poprzez rozbudowę budynku, zwiększy swoją powierzchnię prawie o 100% (501,2 m2) i zostanie doposażony w nowy sprzęt min. respiratory stacjonarne, zestaw do torakotomii, urządzenia do dializ w terapii nerkozastępczej i inne. W ramach tego oddziału działać będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt sala zabiegowa i 3 stanowiska wstępnej intensywnej terapii.

Opieka medyczna jest dla nas jednym z kluczowych zadań, dlatego cały czas podnosimy jakość poprzez inwestycje w sprzęt, wyposażenie oraz zaplecze. W zeszłym roku wydaliśmy prawie 2,5 miliona złotych na modernizację szpitala. W tym roku chcemy zmienić oblicze oddziału chorób wewnętrznych, anestezjologii jak również pracowni endoskopii i te modernizacje właśnie trwają, a wartość prac to ponad 7,5 miliona złotych. Remont SORu to kolejny ważny projekt, które będzie służył wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, bo to właśnie tam trafiają osoby w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Szpitalny Oddział Ratunkowy zobowiązany jest do udzielenia pomocy medycznej osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Dziennie przyjmowanych tam jest ok. 80 pacjentów. Prace powinny rozpocząć się w drugiej połowie bieżącego roku.

Info: PB