Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-03-22 18:29:33 przez system

Odpowie karnie za sprzedaż alkoholu nieletniemu

21 marca policjanci Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolu jednego z miejskich parków podjęli interwencję wobec nieletniego, który w tym czasie palił papierosa. W trakcie legitymowania z ust chłopaka wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, dlatego został on również poddany badaniu alkomatem.

Wynik badania wskazał stężenie alkoholu w wymiarze 0,36 promila.

Policjanci ustalili osobę, która sprzedała nieletniemu papierosy i wobec tej osoby zastosowali postępowanie mandatowe, nakładając mandat karny w wysokości 500 złotych. Następnie policjanci ustalili osobę, która sprzedała nieletniemu alkohol. Ze względu na to, że sprzedaż alkoholu nieletniemu zgodnie z art. 43 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyczerpuje znamiona przestępstwa, w tym przypadku wobec sprzedawcy prowadzone będzie postępowanie karne.

- W przypadku nieletniego, który wykazuje cechy zdemoralizowania, materiały w jego sprawie zostaną przekazane do sądu dla nieletnich - informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.