Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-11-07 12:04:46 przez Czas2012

Odznaczenia i nagrody – jubileusz DPS i ŚDS

Albert Einstein mówił, że tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia. Takimi słowami rozpoczęto galę, podczas której świętowano 30-lecie Domu Pomocy Społecznej i 25-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni. Wcześniej odbyła się Msza św. której przewodniczył Andrzej Jeż biskup tarnowski – informuje Starostwo Powiatowe.

Obie placówki, na co dzień mierzą się ze stawianiem czoła wobec ludzkiego bólu, bezczynności i niejednokrotnie samotności. Jubileusz dedykowany był wszystkim pracownikom, którzy codziennie troszczą się o osoby starsze, chore, niepełnosprawne czy po prostu potrzebujące pomocy. Była to zatem świetna okazja do wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, a wręczonych przez Łukasza Kmitę wojewodę małopolskiego.

Za wzorowe wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych złotym medalem za długoletnią służbę zostali odznaczeni pracownicy: Barbara Budyś, Ewa Dziedzic, Barbara Dunaj, Celina Kózka, Halina Ryncarz, Sławomir Szydłowski, Stanisława Tabor, Marta Więsek-Szwed.

Medalem srebrnym odznaczono: Edytę Budzyn, Annę Gryk, Renatę Gawłowicz, Ewę Nowak, Martę Stochel, Monikę Zauchę.

Brązowym: Magdalenę Szewczyk.

Jubileusz był także okazją do podziękowania osobom, które wspierają obie placówki. Podziękowania otrzymali Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, Adam Korta Starosta Bocheński, Bernadetta Gąsiorek Przewodnicząca Rady Powiatu, Elżbieta Paczyńska Dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Jarosław Kycia Dyrektor bocheńskiego szpitala, Ksiądz Ryszard Podstołowicz, Antoni Janas i Roman Stanisz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół DPS i ŚDS

Wyróżnienia otrzymali również pracownicy, którzy swoją postawą w pracy są przykładem do naśladowania. Takie wyróżnienia otrzymali: Magdalena Szewczyk, Anna Gryk, Anna Początko i Sławomir Szydłowski.

Nie zabrakło przemówień, gratulacji czy życzeń.

Cytując laureata literackiej Nagrody Nobla Gabriela Garcię Marqueza – pamiętajcie Państwo, że być może dla świata jesteście tylko ludźmi, ale dla niektórych ludzi jesteście całym światem. Dyrekcji i pracownikom DPS i ŚDS życzę wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i dalszej satysfakcji z tego, co Państwo robicie dla drugiego człowieka — takie słowa skierował starosta bocheński do pracowników.

Był także jubileuszowy tort, który symbolicznie pokroił starosta Adam Korta, wspólnie z dyrektorami placówek Edytą Cisło i Sebastianem Lewandowskim. Na koniec wystąpił zespół Tomasz Jarosz Akustycznie.

Info/foto: Starostwo Powiatowe