Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-03 21:35:57 przez system

Oficjalne otwarcie placu targowego przy ul. Partyzantów

W środę 3 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie placu targowego, zlokalizowanego przy ulicy Partyzantów w Bochni. Środki przeznaczone na jego zrealizowanie w znaczniej mierze pochodziły z programu „Rozwój obszarów wiejskich”.

- Dzisiaj szczęśliwie oddajemy plac w ręce mieszkańców. Dzięki temu zyskujemy te walory, które przedtem stanowiły problem. Nie będziemy mieli problemu ze służbami sanitarnymi, nadzoru budowalnego czy służbami, które decydują o różnych sprawach związanych z komunikacją – zaznaczył burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

W oficjalnym otwarciu targowiska udział wziął również m.in. Stanisław Sorys, wicemarszałek województwa małopolskiego. Zaznaczył on, że bardzo się cieszy, że reprezentowane przez niego województwo zyskuje kolejne miejsce, gdzie może się odbywać sprzedaż produktów pochodzących bezpośrednio od lokalnych rolników. Stanisław Sorys zaznaczył również, że stajemy się społeczeństwem coraz bardziej świadomym, jeżeli chodzi o wybór jakości produktów. A ta jakość jest na pewno na dużo wyższym poziomie w produktach, które możemy nabyć na targowisku niż tych, które znajdziemy w dużych centrach handlowych.

Uroczystego przecięcia wstęgi symbolizującego otwarcie targowiska dokonał wicemarszałek Sorys, burmistrz Kolawiński ze swym zastępcą Robertem Cerazym, skarbnik miasta Grażyna Zioło oraz wykonawcy – Andrzej oraz Tomasz Kutowie.

Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe dyplomy producentom, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na najlepszy produkt lokalny. Z terenu bocheńszczyzny zgłosiło się czterech producentów, których markowymi produktami były: kiełbasa wiejska z Biskupic, miód faceliowy, miód rzepakowo-gryczany oraz przede wszystkim lody jogurtowe, które zajęły w tym konkursie II miejsce w Polsce.

Po oficjalnej części otwarcia targowiska każdy z przybyłych na tę uroczystość mógł skosztować produktów, które zostały zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu.

Plac targowy w Bochni jest położony na obszarze 18 000 m2. Ma 280 miejsc do handlu oraz 120 miejsc postojowych. Całkowity koszt jego realizacji to 2 mln. 800 tys. zł.