Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-27 19:57:04 przez system

Okradli punkt skupu złomu

W ręce bocheńskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy 18 marca dokonali kradzieży pieniędzy, należących do właściciela jednego z punktów skupu złomu, zlokalizowanego na terenie Bochni. Łupem złodziei padł 1 tys. złotych. Dzięki skutecznej pracy bocheńskich policjantów złodzieje nie zdążyli wydać zbyt wiele skradzionych pieniędzy, a za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Sprawcy tej kradzieży zostali zatrzymani już dzień po kradzieży tj. 19 marca. Zatrzymani mężczyźni to dwaj mieszkańcy powiatu bocheńskiego, w wieku 32 i 34 lat.

Do kradzieży doszło na terenie jednego z punktów skupu złomu na terenie Bochni. Zatrzymani mężczyźni pojawili się w skupie z propozycją sprzedaży złomu. Kiedy dokonywali transakcji, jeden z nich, wykorzystując nieuwagę pracownika skupu, dokonał kradzieży pieniędzy, które znajdowały się w jednym z pomieszczeń na terenie punktu. W sumie łupem złodziei padł tysiąc złotych, głównie w banknotach o nominale 10 zł.

Zaraz po kradzieży mężczyźni podzielili się pieniędzmi i postanowili je schować. Na skrytki wybrali m.in. dziurę w ziemi pod domem mieszkalnym, miejsce pod pojemnikiem na śmieci, opuszczoną budę po kiosku oraz przystanek autobusowy.

Odzyskane pieniądze trafią do właściciela, a sprawcy tej kradzieży za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

- Mężczyźni usłyszeli zarzuty, 34-latek odpowie za kradzież, a 32-latek za paserstwo, za które to czyny grozi ta sama kara pozbawienia wolności - od 3 miesięcy do lat 5 – poinformował nas mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji