Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-05-07 14:46:34 przez system

Okradli znajomego, zabierając mu 60 tysięcy złotych!

Bocheńscy policjanci rozwiązali sprawę kradzieży 60 tysięcy złotych, do której doszło miesiąc temu na terenie miasta. Zatrzymani złodzieje to 48-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna, znajomi pokrzywdzonego, którzy w trakcie zakrapianego alkoholem spotkania bez skrupułów okradli gospodarza, kiedy ten zapadł w głęboki sen.

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia. Wtedy 56-letni mieszkaniec Bochni zaprosił do siebie znajomego i znajomą na kilka kieliszków alkoholu i pogawędkę. Kiedy alkohol zaczął intensywnie krążyć w żyłach biesiadników gospodarz, darząc znajomych dużym zaufaniem, postanowił pochwalić się, że kilka dni temu sprzedał nieruchomość, za którą otrzymał pieniądze w gotówce w kwocie 60 tysięcy złotych. Mężczyzna pokazał znajomym reklamówkę, w której trzymał pieniądze, a następnie włożył ją pod poduszkę kanapy, na której siedział.

Kiedy alkohol zmorzył gospodarza, ten postanowił się położyć i zasnął, kładąc głowę na poduszce, pod którą znajdowała się gotówka. Wtedy właśnie kobieta sięgnęła delikatnie pod poduszkę i wyciągnęła z reklamówki kilka banknotów. Widząc że śpiący mężczyzna nie zareagował postanowiła wyciągnąć całą reklamówkę, co jej się udało, a właściciel pieniędzy niczego nie świadomy nadal spał. Chwilę później mężczyzna i kobieta wyszli z mieszkania, dzieląc się pieniędzmi.

Pokrzywdzony po kilku dniach od kradzieży postanowił zgłosić ten fakt na policję. Mężczyzna w chwili składania zawiadomienia o przestępstwie nie był w stanie jednoznacznie wskazać sprawców kradzieży, a osób, które go odwiedzały od czasu pozyskania gotówki, było sporo. Policjanci niezwłocznie przystąpili do pracy, gromadząc informacje, mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia i ustalenie tożsamości złodziei.

Dzięki pracy operacyjnej bocheńscy śledczy ustalili sprawców tego zdarzenia, zatrzymując 6 maja 48-letnią kobietę i 37-letniego mężczyznę, mieszkańców Bochni. W trakcie dalszych czynności policjantom udało się odzyskać od złodziei pieniądze w kwocie około 8 tysięcy złotych, oraz rzeczy, które zostały zakupione za skradzione pieniądze, m.in.: kuchenkę elektryczną, lodówkę, telewizor, laptop, odtwarzacz DVD, rowerek dziecięcy oraz telefon i markowe obuwie. W sumie na dzień dzisiejszy policjantom udało się odzyskać gotówkę i przedmioty o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych. Jak oświadczyli zatrzymani, resztę pieniędzy wydali m.in na codzienne zakupy i alkohol, a o tym, że do wydawania pieniędzy mieli „lekką rękę” świadczy choćby to, że dziennie potrafili wydać nawet 3000 złotych.

- Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży pieniędzy, za które to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Policja zwróciła się również z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych dozoru policyjnego – informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.